İzmir Diyanet-Sen 2 nolu şube başkanı Nail Çelik, İyi ki varsınız öğretmenlerimiz

İzmir Diyanet-Sen 2 nolu Şube Başkanı Nail Çelik 24 Kasım Öğretmenler günü için yayınladığı mesajını sizler ile paylaşıyoruz:

izmir yerel
İzmir Diyanet-Sen 2 nolu şube başkanı Nail Çelik, İyi ki varsınız öğretmenlerimiz

İzmir Diyanet-Sen 2 nolu Şube Başkanı Nail Çelik 24 Kasım Öğretmenler günü için yayınladığı mesajını sizler ile paylaşıyoruz:

İnsanlığın kendini bulması, değerini anlaması  ve anlamını bularak hiç şüphesiz İlmiyle ve öğrenmesi ile olmuştur. 

Hiçbir Millet yoktur ki Allah(cc) o millete bir eğitici ve Öğretici öğretmen (Peygamber) göndermesin. Her Millet, kendisine hem dünyevi hem de uhrevi bilgileri  öğreten  peygamberleri vasıtasıyla doğruları bulmuş, yanlışlardan da kaçınmıştır.  Bizim Öğretmenimizde Ümmeti olmakla şeref duyduğumuz Hz. Muhammed (s.a.v) dir.

İslamiyet,  Peygamber (s.a.v.) Efendimiz tarafından tebliğ edilmeye başlandığında Allah’ın ilk emri “Oku” olmuştur.  Okumak ’tan maksat sadece harfleri okumak veya Kitabı okumak değildir. Okumaktan maksat, öğrenmektir. Yani kendini okumak, karşısındakini okumak, tabiatı okumak, dünyayı okumak ve ahireti okumak ve kısaca yaratanı tanımaktır.

İlim çok önemli olduğu için bu ilmin kaynağı olan öğretmenlerde elbette ki çok değerli ve kıymetli insanlardır. Allah tarafından övgüye layık görülen insanlar, peygamberimiz tarafından da yeryüzünün kandilleri olarak övülmüşlerdir. 

Hz. Ali Efendimizde İlme ve alime verdiği değeri ; Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum veciz sözü ile dile getirmişlerdir. Öğretmen toplumun önde gelen önder insanıdır. Her türlü övgüye, her türlü tazime layık olan öğretmenlerimizin hiçbir zaman haklarını ödeyemeyiz. Vefakar ve cefakar olan öğretmenlerimiz yeri gelir baba olur, yeri gelir annelik görevini yapar, yeri gelir bir arkadaş ve bir dosttur öğretmen. 

Öğretmenlerimiz, bizleri topluma yararlı bir birey olarak yetiştirir, bu sayede çağdaş bir medeniyet seviyesine gelmemizin önünü açarlar. Öğrencilerini daima iyiye, doğruya ve güzele teşvik eden ve bunu için hep didinen kişidir öğretmen…

Sadece 24 Kasım günlerinde değil de her zaman övgüye ve saygıya layık olan Öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyoruz.

Hayatta olan öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla anıyor, ahirete irtihal edenlere de Allah’tan Rahmet diliyoruz. İyi ki varsınız Öğretmenlerimiz.

GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 06.02.2023 03:05:46. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: İzmir Diyanet-Sen 2 nolu şube başkanı Nail Çelik, İyi ki varsınız öğretmenlerimiz Son dakika izmir haberleri, izmir son dakika haber, izmir son dakika, son dakika izmir, izmir haber sayfamızda izmir haberleri okuyabilir, izmir son dakika haberleri ve güncel izmir gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.