FOÇA'LAR KARDEŞ OLDU

İzmir Foça Belediyesi ve Bosna Hersek Foça Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

foca yerel
FOÇA'LAR KARDEŞ OLDU

İki Foça Belediyesi Kardeş Oldu

FOÇA’LAR KARDEŞ OLDU

İzmir Foça Belediyesi ve Bosna Hersek Foça Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

Foça Belediyesi Meclis Üyeleri Kenan Düzgün, Semih Uzun ve Kenan Gülay, kardeş şehir Bosna Hersek Foça’yı tanımak, kentlerini tanıtmak ve ortak projeler oluşturmak için Bosna Hersek Foça Belediye Başkanı Muyo Sofraciya’yı ziyaret etti.

Başkan Muyo Sofraciya, Bosna Hersek’te sıcak bir ilgi ve sevgiyle karşıladıkları misafir heyet aracılığıyla, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ve Foçalılara selamlarını iletti.


 Beş bin adet ceviz fidanı dikilecek

İki Foça Belediyesinin bundan sonra daha sık bir araya geleceklerini ifade eden Meclis Üyesi Kenan Gülay, “Bosna Hersek’in değişik kentlerinden ve Balkan coğrafyasının değişik yerlerinden Türkiye’ye gelen Boşnakların bir bölümü de Foça ilçemize yerleşmiş. Benim atalarım da Balkan coğrafyasından gelerek Foça’ya yerleşmişler. İzmir nüfusunun yaklaşık yüzde 60’ı Rumeli ve Balkan göçmenidir.” dedi.

İzmir Foça Belediyesi olarak Bosna Hersek'teki adaş Foça Belediyesi ile kardeş şehir olmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Gülay, “Bu kapsamda hazırladığımız ‘Bir Fidan Bir Umut’ projesini kısa sürede kardeş şehir Foça’da hayata geçireceğiz. Gerçekleştireceğimiz bu ilk projemizde kardeş şehrimiz Foça’da 5beş bin adet ceviz fidanı dikilecek.” dedi.

 Bosna Hersek Foça Belediye Başkanı Muyo Sofraciya, İzmir’in önde gelen tarihi ve turistik ilçelerinden Foça Belediyesi ile kardeş şehir olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Sofraciya, “İmzaladığımız kardeş şehir protokolü için tabi ki çok memnunuz, şimdi kardeş şehrimizin Foça’mıza kazandıracağı ceviz fidanlarını en kısa zamanda Bosna’da toprakla buluşturmak için gerekli çalışmaları başlatacağız.” dedi.


 Foça Belediyesi Meclis Üyeleri, Bosna Hersek ziyaretleri kapsamında ayrıca Gorajde Belediye Başkanı Ernest İmamovic ile tanıştı.GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.04.2023 20:50:13. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: FOÇA'LAR KARDEŞ OLDU Son dakika Foça haberleri, Foça son dakika haber, Foça son dakika, son dakika Foça, Foça haber sayfamızda Foça haberleri okuyabilir, Foça son dakika haberleri ve güncel Foça gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.