YEREL'DEN ADAY GÖSTERMENİN FARKI

Ak Parti İzmir Milletvekili adayları Yenişakran'da gece mesaisi yaptı.

aliaga siyaset
YEREL'DEN ADAY GÖSTERMENİN FARKI

YEREL'DEN ADAY GÖSTERMENİN FARKI

Ak Parti İzmir Milletvekili adayları Yenişakran'da gece mesaisi yaptı.

14 Mayıs seçimlerine 9 gün kala Siyasetin hareketliği devam ediyor. Ak Parti Miiletvekili Adayı olan Güven Demirağ Aliağa'ya davet ettiği aday arkadaşları Mehmet Ali Çelebi ve Selahattin Serdar Muçay ile Yenişakran halkı ile buluştular,

 Kalabalık bir katılımla gerçekleşen Yenişakran gece mesaisinde  çeşitli görüşlerden insanların  her türden fikir sahibi olanların toplantıya katılması dikkat çekti. Güven Demirağ'ın bu toplantı için insanları tek tek dolaşıp onları sorular sormak için merak ettikleri konular hakkında bilgi almaları için davet ettiği anlaşıldı. Genelde ortak iletişim araçlarının yapılan bu davetlerle dün gerçekleşen toplantıdaki kalabalık ve ilgi "İşte yerelden aday göstermenin farkı" dedirtti. 


Aliağa Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar Demir ve MHP Yönetim Kurulu Üyeleri Hilkat Çelik ile Altan Yıldırım'ın toplantıda yer alırken Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım da arkadaşları ile katılım sağladı.

Salonu dolduranlara bakıldığından çeşitli görüşlerden insanların olması ve bolca sorulan sorulardan Mehmet Ali Çelebi'nin merak edildiği anlaşıldı.

Yenişakran ve Aliağa halkının toplantıya ilgi göstermesine teşekkür eden Güven Demirağ; kendisinin yaptığı siyasi çalışmalara her zaman Aliağa Yenişakran'lı olduğunu söyleyerek başladığını  ifade ederek; İzmir 1. Bölge Adayı olmalarına rağmen çalışmaları arasında fırsat yaratarak davetimizi kırmayan Mehmet Ali Çelebi'ye ve Selehattin Serdar Muçay'a  teşekkür ediyorum dedi.


Ev sahibi olan siyasilerin hoş geldiniz konuşmaları sonrasında mikrofonu eline alan Çelebi: Neden CHP ve Memleket Partisinden ayrıldınız sorularına açık cevaplar verdi. Çelebi'nin verdiği cevaplar arasında başlıca şu cümleler vardı;

-Partinin söyledikleri ve yaptıkları bir olsaydı CHP'den 3 yıl önce ayrılmazdım.

-"Teskereler sırasındaki görüşlerim yüzünden; Kapalı toplantılarda linç yedim.

-"Benim için önemli olan devletimdir. Terörün tam karşısındayım. Apo'nun PKK nın yanında kimler duruyor. Milletinin devletinin yanında kimler duruyor belli onun için Cumhur İttifakı Milletvekili Adayıyım.

-" Ben Ergenekon davalarında yargılandım başımı eğmedim. Kendimi fetocu yargıya karşı savundum. Şimdi Ak Parti'deyim Fetocular şimdi  kimi destekliyor görüyorsunuz.

-"Muharrem İnce'den 2. Tura kalırsa CHP'ye destek veririz deği için ayrıldım,

-" Ben Atatürkçü ve Milliyetçiyim.

-" Önemli olan koltuk değil milletimdir.

Ayrıca Yenişakran'ın kapatılması ve yaşadığı Büyükşehirin uhdesinde bulunan Kanalizasyon sıkıntıları da anlatılan Çelebi Ankara'da bu işlerle ilgileneceği sözü verdi.


Salondaki Ak Partililer bu açıklamaları sonrasında Çelebi'yi alkışlayarak "aramıza hoş geldin" dediler. Kendisi ile fotoğraflar çektirerek toplantıdan ayrıldılar.


Toplantı sonrasında partililer topluca Poyraz Kafe'ye geçerek uzun saatler sohbetlerine devam ettiler.


GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.05.2024 10:03:32. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: YEREL'DEN ADAY GÖSTERMENİN FARKI Son dakika Aliağa haberleri, Aliağa son dakika haber, Aliağa son dakika, son dakika Aliağa, Aliağa haber sayfamızda Aliağa haberleri okuyabilir, Aliağa son dakika haberleri ve güncel Aliağa gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.