İYİ PARTİ ALİAĞA'DAN SEÇİM STARTI GİBİ BASIN TOPLANTISI

Geçtiğimiz gün İyi Parti İlçe binasında 4 ana başlık üzerine kurulu kahvaltılı bir basın toplantısı düzenlendi. Başkan Yavuz Adar ana konuların dışında son günlerin gündemi eski Ak Partili Aydın Şengül'ün de İyi Partiye katılım gündemi hakkında soruları yanıtladı.

izmir siyaset
İYİ PARTİ ALİAĞA'DAN SEÇİM STARTI GİBİ BASIN TOPLANTISI

İYİ PARTİ ALİAĞA'DAN SEÇİM STARTI GİBİ BASIN TOPLANTISI

Geçtiğimiz gün İyi Parti İlçe binasında 4 ana başlık üzerine kurulu kahvaltılı bir basın toplantısı düzenlendi. Başkan Yavuz Adar ana konuların dışında son günlerin gündemi eski Ak Partili Aydın Şengül'ün de İyi Partiye katılım gündemi hakkında soruları yanıtladı.

Düzenlenen kahvaltıya İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, İYİ Partili Aliağa ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sedat Sarı, İlçe Genel Sekreteri Şükrü Torlak, STL'lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Osman Moğolkoç, İYİ Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hande Gök, İYİ Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Güray Kayar, parti ilçe yönetimi, partililer ve ilçede faaliyet gösteren basın mensupları katılım gösterdi.


Bahsi geçen konular daha önceden Aliağalılar ile sosyal medyadan açıklamalar ise İzmir medyasından önceden duyurulmuş olduğundan yerel basın tarafından yapılan serzeniş Başkan Yavuz Adar tarafından kabul görünce kalabalık bir yerel basın katılımı ile gerçekleşen toplantı samimi açıklamalarla ve tavsiyelerle devam etti.

İlçe Başkanı Yavuz Adar konuşmalarında bazı yapılan işler için ( Battı-Çıktı) Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'a teşekkür ederken; Aliağa geleceği için çeşitli eylemlere neden olan asbestli gemi için neden ben Aliağa halkının yanındayım açıklaması yapmadı diye sordu ve dışarıdan gelecek öğrenciler için Belediye Misafirhanesini düzenlenerek barınma ihtiyacının karşılana bilineceğini hatırlattı.

Meslek Hastalıkları için 9 eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar'a geri kalan işler ne zaman yapılacak ve Aliağalılar hastaneden ve hangi bölümlerden yararlanacaklar nasıl ve ne zaman yararlanacaklar diye sorduktan sonra; Aliağa'ya yapılacak olan ancak ertelenen 301 yataklı Devlet Hastanesi neden yapılmıyor ve yarıda kalan TOKİ binaları için 2. Bölge ve İzmir Ak Parti Milletvekilleri neden bir açıklama yapmıyorlar veya duruma el koymuyorlar diye sordu.

Eski Ak Partili Aydın Şengül için: Aydın Şengül 2 dönem İl Başkanlığı yapan ve Milletvekili olarak çalışmış olan bir siyasetçidir . Başarılı bir siyasetçidir.  Böyle bir ismin partimize katılması gücümüze güç katacaktır” dedi.


Yavuz Adar; Kendisi ve arkadaşları ile birlikte İyi Partiye katılma isteğini Gurup Başkan Vekilimiz  Musavvat Dervişoğlu ile görüşmüştür diyerek; hakkında şaibe veya usulsüzlükler varsa neden dava açılmamıştır diye konuştu.

İstanbul'da İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yapılan toplantıda Aydın Şengül'ün durumu konuşulmadı diyen Yavuz Adar kendisine bir dosya vererek Aliağa'nın siyasi durumunu anlattıklarını ifade ederek ilk hedeflerinin yapılacak olan Genel Seçim olduğunu ve Yerel seçimler hakkında bu toplantıda konuşmadıklarını söyledi.

YAPILAN BASIN TOPLANTISINDA BAŞKAN ADAR TARAFINDAN ALINAN YAZILI NOTLAR YEREL BASINA OKUNDU. DÖRT ANA BAŞLIKTA OKUNAN AÇIKLAMADA ŞU SÖZLER YER ALDI:

Başkan Adar ilk olarak gündemde olan ve yoğun miktarda asbest barındırdığı iddia edilen NAe Sao Paulo adlı geminin ülkeye girişinin durdurulmasıyla ilgili konuştu. Adar Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ı asbestli olduğu iddia edilen geminin Aliağa’da sökülmesine karşı birlikte çalışmaya davet etti. İkinci konu başlığı olarak Aliağa’daki konut sorununa dikkat çeken Başkan Adar, yapım aşamasında çalışmaların durdurulduğu TOKİ konutlarının durumu hakkında gerekenin yapılmasını ve çalışmaların bir an önce devam edip konutların Aliağa’ya kazandırılması gerektiğini vurguladı. Bu konuyla ilgili AK Partili bölge milletvekilleri Hamza Dağ ve Alpay Özalan’ı göreve davet etti. Başkan Adar’ın değindiği bir diğer konu ise 2022 -2023 Eğitim Öğretim yılının yaklaşmasıyla okullardaki son durum hakkında Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Akyüz ile bir görüşme planladıkları oldu. Eğitim öğretim yılının açılmasıyla çevre il ve ilçelerden Aliağa’ya gelecek olan öğrenciler için de Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’dan Belediye Misafirhanesini öğrencilere tahsis etmesi ricasında bulunan Başkan Adar, böylelikle öğrencilerin barınma mağduriyetlerinin ortadan kalkacağını dile getirdi.

GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.06.2023 11:09:52. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: İYİ PARTİ ALİAĞA'DAN SEÇİM STARTI GİBİ BASIN TOPLANTISI Son dakika izmir haberleri, izmir son dakika haber, izmir son dakika, son dakika izmir, izmir haber sayfamızda izmir haberleri okuyabilir, izmir son dakika haberleri ve güncel izmir gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.