BİR ADAM VAR İZMİR'İN KUZEYİNDE....

Kimdir bu başarılı siyasetçi diye sordurmayı isterdik, ama mümkün değil, zaten hemen tanıyacaksınız...

izmir siyaset
BİR ADAM VAR İZMİR'İN KUZEYİNDE....

BİR ADAM VAR İZMİR'İN KUZEYİNDE.... 

Kimdir bu başarılı siyasetçi diye sordurmayı isterdik, ama mümkün değil, zaten hemen tanıyacaksınız...

Yorum Haber: Gazete Poyraz

"İçinde bulunduğu anı değiştirme arzusu, daha iyi bir yaşamın mümkün olacağı inancı hayal kurmadan yeşerebilir mi? Yaşadığımız onca zorluğa göğüs germe azmini nasıl bulabilirdik hayal gücümüz olmadan? Hayallerimiz yaşamın akışına yön verir.

Başarılı insan olmak bitmeyecek olan bir yol iken, başarısız insan olmak basit bir vazgeçiştir. İnsan, nefes almaya başladığı ilk andan son ana kadar belirlediği hedeflere koşar adım ilerlemek ister. Hayatının her evresinde başarıya ulaşmak için yoğun çaba sarf eder. Okulda, evde, iş hayatında"… 

Yukarıda bahsettiğimiz başarının yolu Dr. Sadık Doğruer'in hayatının adeta özeti gibi. Sanki daha Kınık'a Sağlık Ocağına Doktor olarak atanmadan, Belediye Başkanı olmadan hayalini kurmuş, planlamalar yapmış. 

Sizler bu resimleri gördükten sonra biraz İzmir Bakırçay Bölgesi ile bağlantınız varsa biraz haberleri izleme, okuma alışkanlığınız varsa zaten kimden bahsedildiğini anlamışsınızdır.


Evet, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer'den bahsetmek istedik . Aslında hep duydunuz,, hep okudunuz. Zaten yapılanları biliyorsunuz. 

Biz; toparlayıp, bütün olarak neler oldu kısaca tekrarlamak istedik. Yazımızı mecburen kısa tuttuk , fotoğraflarımızı az sayıda koyduk . Kalemimizi serbest bıraksak, bütün projeleri tek tek anlatsak; inanın Kınık'ın son 8 senesini 100 sayfaya sığdıramazdık.


Eskiden haber yazıları şöyle başlar veya biterdi; "Kınık makûs talihini ne zaman yenecek".

Bu gün artık böyle söylemlere yer yok. Anılmıyor bile; tek konuşulan nerede "eski Kınık nerede şimdiki Kınık" Tabi ki bu konuşmalar bu yazılar boşa değil. Çünkü artık Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer var.


Sekiz yıl 10 ay geçti Doğruer'in Başkan olması üzerinden. Dolu dolu geçen 106 ay sonunda Kınık halkı her ay yeni projeleri duymaya, bu projelerin büyüklüğüne göre 3 ayda, 8 ayda bir gerçekleştiğini görmeye alıştı artık.


Kınık'ın son 106 ayda gördüğü projeleri sırasız olarak sizlere tekrardan hatırlatmak istersek ortaya şöyle bir liste çıkıyor.

YAPILAN PROJELER:

-Sakız Adası

-Madenciler Parkı

-Aqua Park


-TOKİ Konutları

-Devlet Hastanesi

-Gezici Diş Sağlığı

-Öğretmen Evi ve Kültür Merkezi

-Karma Organize Sanayi

-Gençlik Merkezi


-Doğal Gaz

-Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi

-Saat Kulesi

-Delez Yaşam Vadisi

-Halı Kilim Dokuma Atölyesi


-Uzaktan Eğitim Portalı

-Okul Öncesi Çocuk Kreşi

-Sucahlı Kavun Markası ve Festivali

-Kuru Domates Coğrafi İşareti

-Anıtkabir Öğrenci ziyaretleri

-Cami, Hamam Restorasyonları

-Tenis Kulübü ve Turnuvası


-Hasat ve Yörük Şenlikleri

-Deve Güreşleri

-Çocuk Şehri

-Halı Saha

-Futbol Sahası

-Kapalı Yüzme Havuzu(yeni)

-SAYEM (Etüt Merkezi)

-Kınık Girişine Tak yapımı ve iç yolların parke taş döşemeleri

--Bisiklet Kulvarı

-Lavanta Ormanı

-Trafik Eğitim Parkı

-İZ-BAN Kınık hattı(İzmir-Bergama Hattı projesine ilave yapıldı)

-KAAN EFE KAMPANYASI (tüm Bakırçay halkının katkıları ile)


Bunlar bizim yazımızı yazarken hatırladıklarımız. Mutlaka atladıklarımız da vardır. Başkan Dr. Sadık Doğruer ve Kınık Halkı kusura bakmasın.

Projelerinde hem çevre hem sosyal hem de halkın yaşamına dokunacak yatırımlara yer veren Başkanın mutlaka yeni projeleri vardır diye düşünüyoruz. Bunları da Başkan ile 10 Ocak Gazeteciler Günü Kınık'ta yapacağımız toplantımızda duyar ve sizlerle paylaşırız. 

Bu projeler hayata geçerken Belediyenin bütçesinin kat kat fazlası olarak alınan Hükümet desteğini unutmamak gerekir ama burada özel bir paragraf açıp Dr. Sadık Doğruer'in hakkını teslim etmek lazım.


Biz basın mensupları ve Ülke yaşayanları olarak çokça İktidar Partisinin Belediye Başkanlarını gördük. Böyle kısa bir zamanda bu kadar projeye imza attıklarına pek şahit olmadık. 

-Bu başarı nasıl oluyor? Başkanım bütün siyasiler Milletvekilleri ile Bakanları ile projelerini görüşüyorlar ama sanki sizdeki kadar hızla gerçekleştirilmiyor diye sorduğumuzda?

-"Mutlaka hepsinin projeleri kabul görüp yapılacaktır. Belki bizim farkımız Genel Müdürler, Müşavirler ile de "İLETİŞİM" halinde olmamız olabilir" derken de mütevaziliğini gösteriyor.


Kınık halkının takdirleri ve Kaan Efe'nin duaları ile daha uzun süre Başkanlığı sürdüreceği görülen Dr. Sadık Doğruer'e Gazete Poyraz olarak başarılarının devamını diliyoruz.


GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.12.2023 08:05:46. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: BİR ADAM VAR İZMİR'İN KUZEYİNDE.... Son dakika izmir haberleri, izmir son dakika haber, izmir son dakika, son dakika izmir, izmir haber sayfamızda izmir haberleri okuyabilir, izmir son dakika haberleri ve güncel izmir gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.