Aliağa Belediyesi Yılın İlk Meclisi İçin Toplandı

Aliağa Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclisi, Başkan Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi.

aliaga siyaset
Aliağa Belediyesi Yılın İlk Meclisi İçin Toplandı

Aliağa Belediyesi Yılın İlk Meclisi İçin Toplandı

Aliağa Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclisi, Başkan Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi.

Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantıda başkanlıktan gelen önergeler ve komisyondan gelen raporlar meclis üyelerinin görüşüne sunuldu. Meclis toplantısı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın yeni yıla dair iyi dilekleri ile başladı. Ardından 20 maddeden oluşan gündem maddelerinin oylanmasına geçildi.

DENETİM KOMİSYONU ÜYE SEÇİMİ YAPILDI

Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında Denetim Komisyonu’nda görev yapacak üyelerin seçimi yapıldı. Yapılan gizli oylamada Denetim Komisyonu’na Gülten Taşbaş, Hilal Sadıkoğlu Akar, İsmail Meşe, Murat Erden ve Seçil Adalet Işık seçildi.


BELEDİYE MECLİSİ CANLI YAYINLANACAK

Belediye meclis toplantılarının her ayın ilk salı günü saat 18.00’de belediye meclis salonunda yapılması kararlaştırıldı. Meclis toplantıları sesli ve görüntülü kaydedilmesi ile canlı yayınlanması hususları oy birliği ile kabul edildi.

Meclis üyelerinin oylamasına sunulan 1.Dereceli Arşiv Müdürü ve 1.Dereceli Ulaşım Hizmetleri Müdürü kadrosunun ihdas edilmesini kapsayan 8. Madde ile; 1.Derece İşletme ve İştirakler Müdürü kadrosunun iptal edilerek yerine 1.Derece Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürü kadrosu ihdas edilmesini kapsayan 9.madde oy çokluğu ile kabul edildi.

Hippoterapi Merkezi’nin 10 yıl süre ile kiralanmasını içeren 11.madde oy birliği ile İmar ve Plan Bütçe Komisyonlarına havale edildi.

Başkanlıktan gelen önergelerin görüşülmesinin ardından 7 maddeden oluşan komisyon raporlarının oylanmasına geçildi. Komisyondan gelen raporlar kapsamında yer alan 1 ve 5. madde oy çokluğu ile kabul edilirken 2-3-4-6 ve 7.maddeler oy birliği ile kabul edildi.


Engelliler Derneğinin istediği30 bin TL yardım konusu kabul edilirken; CHP Meclis Üyesi Hakan Turan: Bu konuda miktarı arttırmayı teklif ediyoruz, bu miktar 40 bin olabilir derken; Başkan Serkan Acar "Bizden arzuları bu yönde idi, ileride tekrar bir istekleri olursa yeniden görüşürüz" dedi.


Dilek ve Temenniler bölümünde söz alan İyi Parti Meclis Üyesi Sedat Sarı:

-" Sayın Başkan geçtiğimiz gün PETKİM'de meydana gelen kaza sonucu bir arkadaşımızı kaybettik ve İlçemizde bu tür iş kazaları ile sıkça karşılaşıyoruz. Bu nedenle yaptığınız protokol ile bizim de meclis olarak destek verdiğimiz Meslek hastalıkları Hastanesinin önemi daha çok artmıştır. Protokolün şartlarına uyarak siz kaba inşaatı bitirip burasını 9 Eylül Üniversitesine devrettiniz. Ancak geçen günlerde çıkan bir haberde Rektör Nüket Hotar Hanım bir çağrı yaptı ve burasının yapımını 15 ay gibi bir sürede bitireceklerini ancak Bağışlara ihtiyacı olduğunu açıkladı. 

-"Sizin önderliğinizde hep birlikte hareketle bağış konusunda İlçemizdeki kuruluşlardan bu hastane için her şeyden önce onlara gerekli olduğunu belirterek yardım toplamaya hazırız. Sizinde burasının hızlı bir şekilde tamamlanmasını istediğinizi ve ne kadar hızlı çalıştığınızı bildiğimizden beraberberce hastanenin bir an önce tamamlanması için çalışmaya hazırız" dedi.                            

İKİNCİ BİRLEŞİM CUMA GÜNÜ

Aliağa Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclisi, gündem maddelerinin oylanması sonrasında ikinci birleşimin 6 Ocak 2023 Cuma günü saat 18.00’de gerçekleştirilmesine karar verilmesiyle son buldu.

Toplantı dağıldıktan sonra dışarıda gazeteciler ile konuşan Sedat Sarı; 

-"Bu Hastane için yardıma hazırız Başkan ile bir heyetle veya ayrı guruplar ile Aliağamızda bulunan fabrikalara, kurumlara giderek bu işi hızlandırabiliriz diye düşündüm ancak benim konuşmam sonrasında Başkandan olur veya görüşürüz gibi herhanği bir cevap gelmedi. 

-"Dilek ve temenniler bölümünde Başkan mutlaka cevap verecek diye iç tüzükte bir kural yok ama Başkandan en azından konuşma yapan bir Meclis Üyesine bir cevap  vermesini etik olarak beklerdim" dedi.


GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 06.02.2023 03:23:44. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Aliağa Belediyesi Yılın İlk Meclisi İçin Toplandı Son dakika Aliağa haberleri, Aliağa son dakika haber, Aliağa son dakika, son dakika Aliağa, Aliağa haber sayfamızda Aliağa haberleri okuyabilir, Aliağa son dakika haberleri ve güncel Aliağa gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.