Genital Estetik ile Saklı Güzelliğinize Değer Verin

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Minegül Eben, son zamanlarda kadınların yoğun ilgi gösterdiği genital estetik işlemleri ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

merkez saglik
Genital Estetik ile Saklı Güzelliğinize Değer Verin

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Minegül Eben, son zamanlarda kadınların yoğun ilgi gösterdiği genital estetik işlemleri ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. 

Teknolojinin ve estetik cerrahinin gelişmesi ile jinekoloji alanında estetik girişimlere olan yönelimin gün geçtikçe arttığını belirten Op. Dr. Minegül Eben: ‘’Genital estetiğe ihtiyaç nedenleri ise genellikle beklenenden büyük veya simetrki olmayan labia minor (küçük dudaklar), koyu renkli ve/veya gevşemiş labia major (büyük dudaklar) ve vajende gevşeklik hissi olarak sıralanmaktadır. Özellikle labioplasti, genital organlar için yapılan estetikler arasında en sık tercih edilendir.’’ dedi. 

Saklı güzelliğinize değer verin!

Op. Dr. Minegül Eben: ‘’Genital estetik kaygılarıyla kadınlar bazı cerrahi girişimlere başvurmaktadır. İç dudakların beklenenden büyük ve asimetrik olması, dış dudaklardaki renk değişimleri (koyulaşma), doku kayıpları kadınların genital estetiğe yönelimini arttırmıştır. Genital estetik işlemler estetik kaygılar nedeniyle yapılabildiği gibi cinsel fonksiyon bozukluğu gibi durumlarda da yapılmaktadır. Genital bölgede deformasyon, şekil bozukluğu, cilt renginde koyulaşma gibi problemler, kadınlarda cinsel hayatın olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır. Kadınların genital estetik yaptırma amaçlarını şöyle sıralayabiliriz; cinsel ilişkide hazzı arttırmak, güzel görünen bir vulvaya sahip olmak, partner isteği (vajina daraltma), rahatsızlık veren görüntüyü düzeltmek.’’

Genital estetik hangi işlemleri kapsamaktadır?

Vajinoplasti ameliyatı (vajina daraltma); kadınlar hormonal değişiklikler ve doğum sonrasında vajinal gevşeklik şikâyeti yaşayabilir. Zayıflamış vajina kasları cinsel bozukluklara, duygusal güvensizliğe, hoşnutsuzluğa ve hatta cinsel ilişki sırasında ağrıya ve vajenden hava gelmesine neden olabilir. Bu durumu düzeltmek için vajina daraltma estetik cerrahi işlemi yapılmaktadır. 

Genital beyazlatma; Genital beyazlatma işlemi, pigmentasyonun giderilmesine yardımcı olabilecek ve dış genital bölgenizde pembe ve yumuşak görünüm sağlayan yeni bir işlemdir. Genital beyazlatma için, lazer, mezoterapi ve kimyasal peeling olmak üzere 3 ana yöntem ile uygulanmaktadır. Bu uygulamalar 3-4 seans sürmektedir. Bu yöntemler kombine edilebildiği gibi tek başına da uygulanabilmektedir. 

Labioplasti (iç dudak estetiği); Dış genital bölgede yer alan iç dudakların küçültülmesi, estetik yönden daha iyi bir hâle gelmesi için yapılmaktadır. Labioplasti ameliyatlarının estetik haricinde cinsel anlamda da faydaları vardır. 

Klitoris estetiği; Kadın genital bölgesinde iç dudakların üst birleşme yerinde bulunan haz alma organı olan klitoris cildinin estetik operasyonuna denir. Bu operasyonun amacı klitorisi örten kıvrımlı ve sarkmış derinin küçültülüp, hem fonksiyonel hem de estetik düzeltme sağlamaktır.


GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 06.02.2023 03:01:07. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Genital Estetik ile Saklı Güzelliğinize Değer Verin Son dakika merkez haberleri, merkez son dakika haber, merkez son dakika, son dakika merkez, merkez haber sayfamızda merkez haberleri okuyabilir, merkez son dakika haberleri ve güncel merkez gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.