YAZAR SABAHATTİN ALİ EDREMİT'TE ANILDI

SABAHATTİN ALİ ÖLÜMÜNÜN 76. YILINDA ANILDI

izmir kultur-sanat
YAZAR SABAHATTİN ALİ EDREMİT'TE ANILDI

YAZAR SABAHATTİN ALİ EDREMİT'TE ANILDI 

SABAHATTİN ALİ ÖLÜMÜNÜN 76. YILINDA ANILDI 

Edremit Belediyesi katledilişinin 76. yılında usta yazar Sabahattin Ali'yi adının verildiği parkta andı.

Programa 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde göreve seçilen Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş katıldı.


1918-1921 tarihleri arasında Edremit’te yaşayan, Türkiye'nin en önemli yazarlarından usta kalem Sabahattin Ali katledilişinin 76. yıl dönümünde adının verildiği parkta ve ardından yazarın çocukluk yıllarında bir dönem yaşadığı Sabahattin Ali Anı Evi'nde anıldı. 


Anma programı Edremit Lisesi ve Edremit Körfez Anadolu Lisesi Mezunları Derneği, Türkiye Yazarlar Sendikası Edremit Temsilciliği ve Gökkuşağı Dergisi işbirliği ile gerçekleşti. 

Anma programında konuşan Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, "Usta yazarımız gibi eserleriyle tarihte iz bırakan Edremit'te yaşamış olan değerlerimizi daha çok hatırlayacağız. Kültürel etkinliklerimiz bundan sonra artarak devam edecek. Sabahattin Ali'yi rahmet ve minnetle anıyorum." dedi. 


 Programa; 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde göreve seçilen Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş ve meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katılarak yazarın anıtına karanfil bıraktılar.


GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 18.04.2024 10:33:11. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: YAZAR SABAHATTİN ALİ EDREMİT'TE ANILDI Son dakika izmir haberleri, izmir son dakika haber, izmir son dakika, son dakika izmir, izmir haber sayfamızda izmir haberleri okuyabilir, izmir son dakika haberleri ve güncel izmir gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.