TÜPRAŞ HALK EĞİTİMDE HAREKET VAR

,8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Büyük Hazırlık

aliaga kultur-sanat
TÜPRAŞ HALK EĞİTİMDE HAREKET VAR

TÜPRAŞ HALK EĞİTİMDE HAREKET VAR

,8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Büyük Hazırlık

Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi bu güne kadar kursiyerlerine değişik branşlarda kurslar vererek ya iş sahibi yada meslek sahibi yapıyor.


Halk Eğitim Müdürü Ebru Yılmaz'ın gözetiminde ve işin ehli eğitmen ve öğretmenler ile bu günlerde Halk Eğitim Merkezinde hareketlilik arttı. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde büyük bir sergi açmayı planlayan Halk Eğitim Merkezideki her yaştan kurs öğrencileri harıl harıl çalışıyorlar. Atölyeler haftanın nerede ise her günü dolu ve gözler ellerindeki eserlerin üretiminde oluyor.


Bu atölyelerin birisi olan "Kuyumculuk teknolojileri" ne atölyelerin en hareketlisi diyebiliriz. Burada Öğretmenleri Nihal Mukaddes Yapıcı gözetiminde hiç durmadan çalışan kursiyerler ellerindeki birbirinden özel eserleri 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe yetiştirmeye çalışıyorlar. 

 

Kimi Broş kimi kolye kimi yüzük yapmakla meşgul. Gümüşler, ibrişimler, bakırlar önlerinde kulakları hocalarında tasarladıkları takıyı imal ediyorlar. 8 Mart Günü tüm Aliağalıları sergimize bekliyoruz diyorlar. Bu defa Aliağa merkezde planlanan sergi de aslında onları heyecanlandırıyor. Daha çok misafir daha çok ziyaretçi gelecek ve bizim ürettiğimiz eserlerimizi daha çok kişinin görmesi gerçekleşecek diye seviniyorlar.


-" Sizin heyecanınızı görüyoruz ancak bu işlerin öğrenme üretme sırasında sıkıntılar yaşıyor musunuz diye sorduğumuz Nihal Hoca:

-" Hayır demek isterim ama tabi ki çeşitli zorluklarımız var. Yanlış  anlaşılmasın çalışma alet edevatlarımız yeterince mevcut. kursiyerlerimiz çok yetenekli, çabuk öğreniyorlar. Ham madde bulmakta  zorlanmıyoruz; fakat fiyatları maalesef çok sık değişiyor. Siz de kabul edersiniz ki değerli malzemelerle çalışıyor ve üretiyoruz. Biz de ürünleri satın almak isteyen olursa  o değerde satmak zorunda kalıyoruz.

Ama ne derler bilirsiniz "Emeğin değeri para ile ölçülmez". Bizde kursiyerlerimizle harika ürünler üreterek hem öğretiyor hem de evlerine katkı sağlamalarına yardımcı oluyoruz" dedi.
GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.07.2024 16:02:42. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: TÜPRAŞ HALK EĞİTİMDE HAREKET VAR Son dakika Aliağa haberleri, Aliağa son dakika haber, Aliağa son dakika, son dakika Aliağa, Aliağa haber sayfamızda Aliağa haberleri okuyabilir, Aliağa son dakika haberleri ve güncel Aliağa gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.