EÜ'de "Farkındalık Konseri” düzenlendi

Ege Üniversitesi (EÜ) Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü ve Engelsiz Ege Birimi Koordinatörlüğü işbirliğinde EÜ Kültür Sanat Evinde "Farkındalık Konseri” düzenlendi.

izmir kultur-sanat
EÜ'de "Farkındalık Konseri” düzenlendi

EÜ’de “Farkındalık Konseri” düzenlendi

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi (EÜ) Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü ve Engelsiz Ege Birimi Koordinatörlüğü işbirliğinde EÜ Kültür Sanat Evinde “Farkındalık Konseri” düzenlendi.


Konserde Grup Gökkuşağı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Çevrebilimi Doktora Öğrencisi Şebnem Karakuş sahne aldı. Açılış konuşmasını Prof. Dr. Pelin Piştav Akmeşe’nin yaptığı Farkındalık konserinde, İşaret Dili Tercümanı Soner Aslan, konuşma boyunca Prof. Dr. Piştav Akmeşe’nin konuşmasını katılımcılara işaret dili ile tercüme etti. 


EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü Prof. Dr. Pelin Pistav Akmeşe, “Ege Üniversitesi olarak öğrencilerimizi akademik, sosyal ve kültürel yönden hayata hazırlamanın yanı sıra öğrencilerimizin topluma sosyal katılımı yüksek ve bağımsız bireyler olmaları noktasında da üniversite yaşamı boyunca çok yönlü desteklemeyi temel ilke ediniyoruz. Öğrenci Odaklılık ilkemiz ile öğrencilerimizi üniversitemize adım attıkları ilk andan itibaren hayata ve meslek yaşamına hazırlanmalarında, toplumun aktif katılımcıları olmaları, kariyerlerini en etkili, güncel ve teknolojiye uygun desteklemeyi hedefliyoruz. Bu amaçla tüm birimlerimizde bireysel farklılıkları temel alarak her bir öğrencimizin bizler için tek ve biricik olduğu bilinci ile çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.


“Amacımız, engellilik konusunda farkındalık oluşturmak”

 Konserin, engellilik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlendiğine vurgu yapan Prof. Dr. Pelin Piştav Akmeşe, “Engelli bireylerin yaşamları boyunca karşılaştıkları engellerin ortadan kaldırılması ve eşit, erişilebilir bir yaşam için toplumun farkındalığını artırmada kültür ve sanat etkinlikleri önemli rol oynamaktadır. Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü ve Engelsiz Ege Birimi Koordinatörlüğü işbirliği ile Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen Ege Üniversitesi Farkındalık Konserinin amacı da engellilik konusunda farkındalık oluşturmaktır. Konserde, Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü personelinde içinde bulunduğu Grup Gökkuşağı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Çevrebilimi doktora öğrencisi olan konuk sanatçımız Şebnem Karakuş sahne alacak. Öğrencilerimizin üniversite yaşamına tam katılımı ve eşit erişilebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda, akademik becerilerin yanı sıra farkındalık ve sosyal katılım faaliyetlerine de eşit katılımlarını oldukça önemsiyoruz. Öğrencilerimizin var olan potansiyellerini desteklemeyi ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak için var güzümüzle çalışıyoruz. Bu bağlamda her konuda desteklerini bizden esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.


Konuşmaların ardından Konuk Sanatçı Şebnem Karakuş, “Sil Baştan” ve “Okyanusun Ortasında” şarkılarını yorumlayarak büyük beğeni topladı. Karakuş’un konseri sonrasında Grup Gökkuşağı ekibi izleyicilerle buluştu. Pek çok farklı eserin seslendirildiği konserde katılımcılar doyasıya eğlendi. Etkinlik sonunda Prof. Dr. Piştav Akmeşe, Konuk Sanatçı Şebnem Karakuş’a, Teşekkür Belgesi takdim etti


GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.07.2024 16:27:48. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: EÜ'de "Farkındalık Konseri” düzenlendi Son dakika izmir haberleri, izmir son dakika haber, izmir son dakika, son dakika izmir, izmir haber sayfamızda izmir haberleri okuyabilir, izmir son dakika haberleri ve güncel izmir gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.