AYVALIK'TA MİNYATÜR SERGİSİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi'nde sanatseverler ile buluşan minyatür sanatçısı Olcay Kıncay'ın "Minyatür” sergisi 20 Şubat'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak

genel kultur-sanat
AYVALIK'TA MİNYATÜR SERGİSİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

AYVALIK’TA MİNYATÜR SERGİSİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluşan minyatür sanatçısı Olcay Kıncay’ın “Minyatür” sergisi 20 Şubat’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.


Kaligrafi ve minyatür çalışmalarını bir arada yürüten sanatçı, Ayvalık’ta kendi atölyesinde yaptığı eserleri ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Birbirinden eşsiz minyatür ve kaligrafi çalışmalarının da yer aldığı sergi ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunuyor. Ayvalık manzaralarından, deniz, sardunya, balık, çalışmaları ile yer bulduğu sergi 10 Şubat’ta kapılarını açtı. Güzel sözlerin canlı renkler ve tonlarda kaligrafi çalışmasında uygulaması sanatçının bakış açısını en güzel şekilde yansıtıyor. Çanakkale boğazı, Galata kulesi, boğaziçi ve surlar gibi tarihi ve önemli yapıların da minyatür sanatı ile resmedildiği sergi Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi’nde sanatseverleri bekliyor.


Ayvalık Belediyesi Başkan Vekili Tülay Çankaya’nın açılışını gerçekleştirdiği sergi, sanatın ve sanatçının kenti Ayvalık’ta, Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerini ağırlıyor. Galeri birbirinden değerli sanatçılara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.09.2022 18:54:02. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: AYVALIK'TA MİNYATÜR SERGİSİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU Son dakika genel haberleri, genel son dakika haber, genel son dakika, son dakika genel, genel haber sayfamızda genel haberleri okuyabilir, genel son dakika haberleri ve güncel genel gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.