Türk Kızılay'ından temiz yarınlar projesi

Çocuklara hijyen ve kırtasiye malzemelerinin dağıtımı yapılıp aynı zamanda da Genç Kızılay İzmir Gönüllüleri tarafından hijyen eğitimi de verildi.

izmir gundem
Türk Kızılay'ından temiz yarınlar projesi

Türk Kızılay İzmir İl Şubesinin yürüttüğü proje kapsamında ilk olarak Menderes ilçesinde bulunan Çatalca ve Çile İlkokullarında çocuklara hijyen ve kırtasiye malzemelerinin dağıtımı yapılıp aynı zamanda da Genç Kızılay İzmir Gönüllüleri tarafından hijyen eğitimi de verildi.


Menderes ilçesinde bulunan Çatalca ve Çile İlkokullarında “Temiz Yarınlar Projesi “adlı hijyen eğitimi projesinin köylerimizdeki ilkokulları kapsayan ilk bölümü başlatıldı. Genç Kızılay İzmir Gönüllüleri tarafından, köylerdeki toplam 50 ilkokulda öğrenim gören ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencisine proje kapsamında hijyen ve temizlik kuralları anlatıldı.


Yaklaşık yarım saatlik eğitimin ardından, projenin yapılmasını öneren ve başından beri projeye destek veren Türk Kızılay İzmir İl Şubesi tarafından minik öğrencilere kırtasiye malzemesi ve hijyen kitlerinin dağıtımı yapıldı.


Genç Kızılay İzmir Gönüllüleri, minik kardeşlerine verdikleri eğitimleri uygulamalı olarak gösterdi. Proje sahibi Türk Kızılay İzmir İl Şube Başkanı Kerem Baykalmış,” yaptığımız bu projede, gönüllü ve personellerimiz, ilçe köy okullarında bulunan kardeşlerine ağız, diş sağlığı ve el hijyeni konularında eğitimler verdi. Aynı zamanda, eğitimlerini uygulamalı olarak gösterdiler. Bundan sonraki süreçte, gönüllülerimiz bunun gibi projelerde başka okullarda da eğitimler verecek” ifadelerini kullandı.

GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 06.02.2023 03:30:06. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Türk Kızılay'ından temiz yarınlar projesi Son dakika izmir haberleri, izmir son dakika haber, izmir son dakika, son dakika izmir, izmir haber sayfamızda izmir haberleri okuyabilir, izmir son dakika haberleri ve güncel izmir gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.