GEMİ GERİ DÖNÜŞÜM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Aliağa Gemi Söküm Sektörünün kamuoyuna açık ve kanun düzenine uygun işler yaptığı bir kere daha vurgulandı.

izmir guncel
GEMİ GERİ DÖNÜŞÜM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ AÇIKLAMA YAPTI

GEMİ GERİ DÖNÜŞÜM  SANAYİCİLERİ DERNEĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Aliağa Gemi Söküm Sektörünün kamuoyuna açık ve kanun düzenine uygun işler yaptığı bir kere daha vurgulandı.

GEMİSANDER Başkanı Kamil Önal tarafından yapılan basın açıklamasında kamuyu bilgilendirme adına şu cümlelere yer verildi:

-"Son günlerde bazı basın yayın organlarında sektörümüzle ilgili habercilik ettiğine uymayan yayınlar yapıldığı müsaade edilmiştir. Bilgi eksikliği yahut maksatlı olduğunu düşündüğümüz bu ve benzeri haberlerin tekrar etmemesi temennimizdir.

Tesislerimiz, uygulamalarımız, çalışma alanlarımız, yasal ve çevresel süreçlere ait her türlü envanterimiz kamuoyuna, ilgili sivil toplum kuruluşlarına ve özellikle basın mensuplarımıza her zaman açıktır.

Bu nedenle;

İZMİR Aliağa Gemi Söküm Tesislerinde geri dönüşümü yapılmak üzere getirilen gemilere ait hukuksal süreç, denetim, gözetim, çevre mevzuatı ve insan sağlığına ait yükümlülükler ilgili şirket tarafından ayrıntılı bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurulmuştur. 

Tesislerimizde, insan sağlığını etkileyecek ve çevreyi tehdit edecek başta Asbest olmak üzere her türlü atık süreçlerinde ilgili yasal mevzuatlara titizlikle uyulmaktadır. 

Ülkemiz ekonomisine büyük katkısı olan sektörümüzün yan sanayisi ile birlikte binlerce insanı istihdam ettiği unutulmamalıdır. 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Kamil Önal

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği   Başkanı

GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.05.2024 10:09:10. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: GEMİ GERİ DÖNÜŞÜM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ AÇIKLAMA YAPTI Son dakika izmir haberleri, izmir son dakika haber, izmir son dakika, son dakika izmir, izmir haber sayfamızda izmir haberleri okuyabilir, izmir son dakika haberleri ve güncel izmir gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.