DİYANET-SEN İZMİR 2. ŞUBE 3. OLAGAN KONGRESİNİ YAPTI

YAPILAN KONGREYE GENEL BAŞKAN ALİ YILDIZ DA KATILDI

bergama guncel
DİYANET-SEN İZMİR 2. ŞUBE 3. OLAGAN KONGRESİNİ YAPTI

DİYANET-SEN İZMİR 2. ŞUBE 3. OLAGAN KONGRESİNİ YAPTI

YAPILAN KONGREYE GENEL BAŞKAN ALİ YILDIZ DA KATILDI

Bergama Ilıca Güzellik Merkezi Tesislerinde yapılan kongrede delegeler büyük bir katılım ile oy kullandılar. Mevcut Başkan Nail Çelik yeniden Başkan seçildi.

2. Bölge Başkan Yardımcısı Gazali Ateşin yönettiği ve Saygı duruşu yapılması, İstiklal Marşı okunması ve Kuran Tilaveti sonrasında başlayan kongrede Başkan Nail Çelik kongreye katılanlara "Hoş geldiniz" konuşması yaparak sözü Genel Başkan Ali Yıldız'a bıraktı.

Genel Başkan Ali Yıldız'ın uzun süren konuşmasında bahsedilen ana konular da şu sözler kullanıldı;


-Üye sayımız 90.000 hedefimiz kısa zamanda 100.000 üye.

-Sizlerin attığınız iki imza sayesinde yetki belgesi bizde. Alınan kararların altına biz imza atıyoruz.

-Bize "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan veriyor, siz övünüyorsunuz " diyorlar. Sıkıntı veya eksikleri anlatmadan mücadele etmeden kimse size bir şey vermez.

-Küçük sayıda üye ile sendikayız diyenleri biz yaptık veya yalan yanlış bildirilerine kulak asmayın ve gerçekleri anlatın. Sendikanıza sahip çıkın.

-3600 kat sayısının ek göstergede yer almasını kabul ettirdik. Emeklilerimiz faydalanacak.

-Din görevlilerinin hepsini kaplayacak kararlar aldırmaya çalışıyoruz.

-Promosyon konusunda ve maaş alma sıkıntılarımızın görüşmelerimizi yapıyoruz.

-Camilerimizin ısıtma ve bakım masraflarından sonra diğer ihtiyaçlarımıza da çareler arıyoruz.

-Sizler destek verdiğiniz sürece yaptığımız sosyal desteklerin sayı ve miktarını arttırıyoruz.


Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar da yaptığı konuşmada 4-6 yaş arası Kuran Kurslarına önem verdiklerini açtıkları 2 Kuran Kursu sonrasında yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını çocuklarımızın daha çok vakit geçirecek ve rahat olacakları bir bina için uğraştıklarını ve Din görevlileri ile Camilerimizin ihtiyaçları için faydalı olmaya devam edeceklerini söyledi.


Yapılan konuşmalar sonrasında çeşitli plaketler verildi. Kurulan sandıkta oylar kullanıldı ve hep beraber yemek yenilerek hatıra fotoğrafları çektirildi.


GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 06.02.2023 02:53:23. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: DİYANET-SEN İZMİR 2. ŞUBE 3. OLAGAN KONGRESİNİ YAPTI Son dakika Bergama haberleri, Bergama son dakika haber, Bergama son dakika, son dakika Bergama, Bergama haber sayfamızda Bergama haberleri okuyabilir, Bergama son dakika haberleri ve güncel Bergama gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.