Bergama Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Bergama Belediyesi'nde memur maaşları sosyal denge sözleşmesi ardından işçi maaşları için Hizmet-İş Sendikası ile yapılan Toplu İş Sözleşmesi süreci tamamlandı.

bergama ekonomi
Bergama Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Bergama Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Bergama Belediyesi’nde memur maaşları sosyal denge sözleşmesi ardından işçi maaşları için Hizmet-İş Sendikası ile yapılan Toplu İş Sözleşmesi süreci tamamlandı.

Belediye Şirketleri Bakırçay işçilerine yüzde 37, Beta işçilerine yüzde 39 ve kadrolu işçilere yüzde 40,69 oranında zam yapıldı. İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Belediye imkanları ölçüsünde işçimizin, memurumuzun bütün çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Tamamlanan Toplu İş Sözleşmesi süreci ile Kadrolu işçilerin en düşük maaşı 15.282,10 TL. Beta şirketi işçilerinin en düşük maaşı 13.734,40 TL. ve Bakırçay şirketi işçilerinin en düşük maaşı 11.792,59 TL. oldu.

Bergama Belediyesi Taş Bina’da düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Hakan Koştu, Başkan Yardımcıları Cüneyt Umutlu, Aşkın Uyar, Hizmet-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek ve işçi temsilcileri katıldı.


BAŞKAN KOŞTU; “LAYIKIYLA ÇALIŞAN İŞÇİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Törende konuşan Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Alın teri ile bu ücreti kazanan işçilerimize ve ailelerine hayırlı ve bereketli olsun. Emeklerinin karşılığını güle güle harcasınlar. Belediyemiz imkanları ölçüsünde zam oranını en yüksek seviyede belirmeye çalıştık. Sahada olan, yağmur çamur demeden Bergama’mızın çöpünü, parkını temizleyen hizmet üreten işçimizin alın terlerini yerde bırakmamak için elimizden geleni yaptık. Layıkıyla çalışan işçimizin, alın teri ile kazananın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

SENDİKA BAŞKANI GÜLTEKİN; “GÖRÜŞMELERİMİZDE BİZLERE KAPISINI HEP AÇAN BAŞKANIMIZ HAKAN KOŞTU’YA TEŞEKKÜRLER”


Toplu İş Sözleşmesi imzaları ardından bir konuşma yapan ve Belediye Başkanı Hakan Koştu’ya teşekkür eden Hizmet-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek, “Genel Başkanımız Sayın Mahmut Arslan'ın bize çizdiği istikamette üyelerimizin mali ve sosyal haklarını iyileştirmek adına mücadelemize devam ediyoruz. Bugün ilkleri yaşadığımız Bergama'da kadrolu çalışanlar ile Beta Şirketinin Toplu İş Sözleşmelerini, Bakırçay Şirketinin de ek protokolünü imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Görüşmelerimizin ilk başladığı günden bugüne Bergama’lı emekçilerin haklarını iyileştirmek adına taleplerimize olumlu karşılık veren Belediye Başkanımız Sayın Hakan Koştu başta olmak üzere Başkan Yardımcılarımıza, Belediye Bürokratlarına, sözleşme masasında beraber yer aldığımız kıymetli temsilcilerimiz ve komite üyelerimize, bize inanan ve güvenen değerli üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim daha güzel sözleşmeler yapmayı nasip etsin. Hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

GazetePoyraz.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 18.04.2024 09:28:13. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Bergama Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı Son dakika Bergama haberleri, Bergama son dakika haber, Bergama son dakika, son dakika Bergama, Bergama haber sayfamızda Bergama haberleri okuyabilir, Bergama son dakika haberleri ve güncel Bergama gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.